KONST / Litografier / Färglitografi 14076054
nr 1407 6054
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Färglitografi, Mörksuggor. Signerad, numrerad 41/150. Motivet: 27x38, yttermått inklusive ram: 40x51 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:44:28
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin